Něco ... zvláštního

8. září 2010 v 23:17 | Kacik
Nechci nikoho urážet a tohle je pouze můj názor na věc, rozhodně to nikomu neberu a neurážím. 

Pod pojmem Bible se mi vybaví něco posvátného, něco co je drženo v naprosté čistotě a přitom pošpiněné tolika odpornými věcmi o kterých ne nemluví a zjevně nikdy mluvit nebude.
Proč se teď tolik lidí uchyluje k ateismu? 
Můj názor je ten, že ona kniha splnila svůj účel. 
Ano, podle mne má Bible určitý účel. Účel říct lidem co je špatné a co dobré, pohrozit jim a držet je v šachu co nejdéle.
První záměr zjevně nemusel být, až tak svazující... či mohl být naopak očišťující než některé naprosté hlouposti již dávno zažité. 
Možná kdybychom někde našli jednu z úplně prvních knih, nestačily bychom se divit jak je za těch dvatisíce let zjevně od začátku po konec překopaná a i ty pasáže které se zdají být jednoznačné, se jednoznačné zjevně zdají, jen protože nám to do hlav vtloukly. 
Chcete li udržet tlupu dětí ve sladké nevědomosti a přitom jim ukázat směr kterým se mají ubírat a co přesně vy považujete za špatné a co naopak za dobré... nabízí se jen pár odpovědí z nihž nejpříhodnější je jedna: budete lhát. 
Jednoduché a přesto geniální. Malá a prostá nikomu neubližující lež je vlastně dobro.... jak se říká, vyšší dobro nás všech. 

Váš názor?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama